CO NÁM KNIHA PROZRADÍ

29.04.2014 10:36

Žáci 3.třídy to už ví. Na besedě v knihovně, kterou pro ně připravila pracovnice Městské knihovny v Rožnově pod Radhoštěm paní Renata Vinklerová, se dověděli spoustu zajímavostí o tom, jak kdysi kniha vznikala, na co se psalo, jak vypadaly první knihovny, ale také co znamená slovo tiráž, jak se máme v knize orientovat atd.

I když to byly informace zajímaavé a třeťáci vše se zájmem sledovali, přece jen je nejvíce zaujala čtečka knih a především tablet. Všichni si jej mohli nejen prohlédnout, ale také vyzkoušet. Myslím, že mnozí rodiče doma slyšeli: já chci tablet! Některým možná bude přání splněno, jiní si budou muset počkat. Knihu si ovšem mohou vypůjčit bez čekání. A této možnosti také někteří využili.

Aby ukázali, co si z přednášky zapamatovali, vyplnili na závěr pracovní list. Kdyby byl na známky, dostali by všichni jedničku!